Icono Icono Versión Accesible es Otros idiomas
Infotorrent

Noticias

BIM

La Junta Local Fallera lliura els premis als millors monuments de l’any
La Junta Local Fallera lliura els premis als millors monuments de l’any

La Junta Local Fallera lliura els premis als millors monuments de l’any

març 18, 2022

La Falla Antonio Pardo obté el primer premi en la secció major, mentre que la Falla La Plaça l’obté en la categoria infantil

Les falleres majors de la ciutat, Sara Garrigues Royo i Paula Alapont Moreno, van revelar ahir des del balcó de l’Ajuntament la relació dels premis fallers d’enguany

Les màximes representants van estar acompanyades de les corts d’honor, l’alcalde Jesús Ros i el regidor de Festes, José Pascual Martínez

Aquest matí, l’envelat de Junta Local Fallera de Torrent, situat en el col·legi Sant Marc, ha sigut escenari del lliurament dels Premis del Concurs de Monuments 2022, després que les falleres majors de Torrent, Sara Garrigues Royo i Paula Alapont Moreno, anunciaren ahir, des del balcó de l’edifici consistorial, les comissions falleres premiades en aquesta edició segons la categoria corresponent. Així, les falles de Torrent han acudit per torns i de manera ordenada a arreplegar els guardons de les diferents seccions, i la falla Antonio Pardo ha sigut la guanyadora de la categoria major de la secció especial i la falla La Plaça la primera classificada en l’apartat infantil.

L’acte ha comptat amb la presència de les màximes representants falleres de la ciutat, Sara Garrigues Royo i Paula Alapont Moreno, acompanyades de les  corts d’honor respectives, l’alcalde Jesús Ros i el regidor de Festes, José Pascual Martínez.

RELACIÓ DE PREMIS

 

SECCIÓ ESPECIAL
1r premi: Falla Antonio Pardo
2n premi: Falla La Plaça
3r premi: Falla Ramón y Cajal
Enginy i gràcia: Falla Avinguda
Secció Especial Infantil:
1r premi: Falla La Plaça
2n premi: Falla Antonio Pardo
3r premi: Falla Avinguda

Enginy i gràcia: Falla Avinguda

SECCIÓ PRIMERA:
1r premi: Falla II Tram Avinguda
2n premi: Falla Sant Roc
3r premi: Falla Lope de Rueda i Verge del Puig

Enginy i gràcia: Sant Valerià
Secció Primera Infantil:
1r premi: Falla Sant Valerià
2n premi: Falla Sant Roc
3r premi: Falla Barri Sant Gregori

Enginy i gràcia: Falla Cronista Vicent Beguer i Esteve

SECCIÓ SEGONA:
1r premi: Falla Àngel de l’Alcàsser
2n premi: Falla Av. Reina Sofia
3r premi: Falla Carrer Toledo

Enginy i gràcia: Falla Carrer Toledo
Secció Segona Infantil:
1r premi: Falla Àngel de l’Alcàsser
2n premi: Falla Av. Reina Sofia
3r premi: Falla Benemèrita Guàrdia Civil

Enginy i gràcia: Falla Benemèrita Guàrdia Civil

SECCIÓ TERCERA:
1r premi: Falla Santa Llúcia
2n premi: Falla Escultor Vicent Pallardó
3r premi: Falla Xenillet-Bandera Valenciana

Enginy i gràcia: Falla Santa Llúcia
Secció Tercera Infantil:
1r premi: Falla Xenillet- Bandera Valenciana
2n premi: Falla Sedaví
3r premi: Falla Sants Patrons

Enginy i gràcia: Falla Xenillet- Bandera Valenciana

PREMIS FALLERS A L’ÚS DEL VALENCIÀ 2022

Premis al valencià en les llegendes dels monuments
1r premi: Falla Avinguda Filà Mora Tuaregs
2n premi: Falla Ramón y Cajal
3r premi: Falla Sant Valerià

Premi al valencià del llibret

Falla Poble Nou

PREMIS VIOLETA 2022:
1r premi: Falla Escultor Vicent Pallardó
2n premi: Falla Nicolas Andreu
3r premi: Falla Lope de Rueda i Verge del Puig

La Junta Local Fallera lliura els premis als millors monuments de l’any

Entrega Premis Falles 22

Entrega Premios Fallas 22

 

Artículos Relacionados

This site is registered on wpml.org as a development site.